пʼятниця, 18 листопада 2016 р.

За матеріалами сайту ЛОІППО

03.11.2016

27 жовтня 2016 року кабінет євроінтеграційних аспектів освіти та  КЗ ЛОР «Бродівський педагогічний коледж ім. Маркіяна Шашкевича» провели педагогічну лабораторію «Іннноваційні технології як засіб формування професійної компетентності вчителя англійської мови». 
Учасниками педагогічної лабораторії були вчителі – новатори, які стали переможцями обласного етапу конкурсу «Вчитель року» у номінації «англійська мова» у 2009 та 2016 рр, методист з англійської мови КЄАО Левицька Христина Богданівна, викладачі Бродівського педагогічного коледжу, вчителі англійської мови загальноосвітніх шкіл Бродівського району та студенти коледжу. Переможець обласного етапу конкурсу «Вчитель року-2009»  Опришко Руслана Ярославівна, вчитель Стрийської гімназії ім. Митрополита Андрея Шептицького, провела воркшоп на тему «Використання відео на уроках англійської мови». Їй вдалось зробити як студентів, так і вчителів активними учасниками воркшопу, ще раз підтвердивши думку, що застосування візуальних  засобів навчання  і комунікативного підходу у навчанні англійської мови, інтерактивні методи навчання роблять урок чи заняття цікавим та захоплюючим. Використовуючи відео на уроках, вчитель може розвинути не тільки певні види мовленнєвої діяльності, а також життєві вміння необхідні для життя у 21 ст., такі як вміння співпрацювати та працювати у команді, вміння критично мислити, вміння вирішувати проблеми.
Не менш тематично  та методично цікавим був воркшоп Попович Наталії Степанівни, вчителя Сокальської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 3, на тему «Використання блогу вчителя англійської мови з метою підвищення якості навчання і учіння». Вміння використовувати ІКТ для вирішення практичних цілей є одне з найважливіших сьогодні, як для учня, так і  для вчителя. Вчителі, що брали участь у педагогічній лабораторії та студенти педагогічного  коледжу  отримали практичні поради як створити блог, та як зробити блог своєрідним навчальним середовищем для постійного користування учнями, корисним джерелом інформації для батьків та банком потрібної інформації та імпульсом професійного творчого натхнення для колег.
Методист кабінету євроінтеграційних аспектів освіти Левицька Х.Б. ознайомила вчителів Бродівського району з цілями та ключовими ідеями  проекту МОН України, громадської ініціативи GoGlobal та Британської Ради в Україні «Вчителі англійської мови - агенти», який у листопаді-грудні буде реалізовуватись у Бродівському районі та, безперечно, підвищить професійну компетентність вчителів.
Викладачі Бродівського педагогічного коледжу ім. Маркіяна Шашкевича представили для учасників лабораторії інноваційні технології викладання англійської мови у коледжі. Голова циклової комісії викладачів іноземних мов коледжу викладач Петрусь Олеся Василівна, ініціатор проведення педагогічної лабораторії спільно з ЛОІППО,  провела зі студентами мінітреніг «Робота з інтерактивною дошкою і програмним забезпеченням Oxford Practice Grammar for Schools», який надзвичайно зацікавив вчителів, адже використання інтерактивної дошки дає більше можливостей, ніж інші засоби навчання, для вчителя та учня,  а також робить працю легшою, менш трудомісткою.
         Вчителі Бродівського району також розширили своє професійне бачення, ознайомившись з особливостями використання методу кейсів на уроках англійської мов, представленим викладачем педколеджу Степою Світланою Михайлівною, та квестом як одна з активних форм діяльності на заняттях з англійської мови, який був представлений викладачем Пелих Зоряною Олегівною.
Педагогічна лабораторія, проведена кабінетом євроінтергаційних аспектів освіти та Бродівським педагогічним коледжем ім. Маркіяна Шашкевича, виявилась корисною та методично цікавою подією для її учасників – дала можливість професіоналам поділитись досвідом та майстерністю, набути нових професійних знань та вмінь. Надіємось, на подальшу співпрацю з коледжем, адже ми об’єднані з її викладачами спільною метою - сформувати професійну компетентність вчителя.
                                                Методист КЄАО Левицька Х.Б.

Немає коментарів:

Дописати коментар